Izvjestaj : Lecce 1-3 Juventus
by Dejo 45 on 04/14/2007 at 10:42pm (UTC)
Pobjeda na Via Del Mare-u

ein Bild

Juventus je pobjedom na Lecceom od 3:1 ucinio veliki korak ka povratku u elitni razred talijanskog nogometa.Juventus je dosao u vodstvo u 11. minuti. Camoranesi je odlicno ubacio za Palladina a ovaj pronalazi Marchionnija koji lobuje domaceg vratara za vodstvo od 1:0. Cetiri minuta kasnije Lecce dolazi do poravnanja pogotkom Polenghija. U 2. minuti drugog djela Zalayeta pogadja za novo vodstvo gostiju. Kao i kod prvog pogotka asistent je Palladino.U 64. minuti Camoranesi odlicnim driblingom prolazi cetvoricu protivnickih igraca i fenomenalnim pogotkom postavlja konacnih 3:1 za Juventus.Juventus trenutno ima 65 poena, sedam vise od Genoe koja je druga i devet od Napolia.

LECCE: Pavarini; Polenghi, Diamoutene, Cottafava; Tesser (50' Osvaldo), Munari, Zanchetta, Vives, Giuliatto; Valdes, Tiribocchi
Neiskoristene izmjene: Rosati, Diarra, Schiavi, Vascak, Herzan, Tulli
Trener: Papadopulo

JUVENTUS: Buffon; Birindelli, Zebina, Chiellini, Balzaretti; Camoranesi (82' Trezeguet), Marchionni (87' Bojinov), Venitucci, Nedved; Zalayeta, Palladino (79' Bianco)
Neiskoristene izmjene: Mirante, Legrottaglie, Piccolo, De Ceglie
Trener: Deschamps

Zuti kartoni: 19' Zebina, 25' Balzaretti, 26' Zanchetta, 41' Valdes, 52' Tiribocchi, 59' Chiellini, 77' Birindelli
Sudija: Pantana (Macerata)
Pomocnici: Grilli e Maggiani
Cetvrti sudija: Giancola

Izvjestaj : Juventus 1-1 Albinoleffe
by Dejo 45 on 04/07/2007 at 8:02am (UTC)

Lob Balzarettija samo za bod na Olimpicu

Nakon danasnjih 1:1 u Torinu, Albinoleffe je do sada jedina momcad u talijanskoj Serie B koja u dva meca niti jednom nije poklekla protiv Juventusa. Obje medjusobne utakmice koje su ove sezone odigrali zavrsili su sa identicnih 1:1. Na torinskom Olimpicu Juventus je trazio tri boda koja bi ga dovela na korak od Serie A, ali se Albinoleffe ponovo pokazao kao tvrd orah.Gosti su dosli u vodstvo u 32. minuti kada je Ruopolo matirao Buffona. Stara Dama je vec nakon sest minuta izjednacila zahvaljujuci Balzarettiju koji je sa ruba sesnaesterca lobovao gostujuceg vratara.Juventus se u drugom poluvremenu svim silama trudio da dodje do pobjede, ali gostujuci bunker je ostao neosvojiv.Juventusova prednost smanjila se na cetiri boda nakon sto je Genoa uzela cio plijen na gostovanju u Speziji. Bianconeri imaju i utakmicu manje – derbi protiv Napolija koji je danas takodjer slavio pobjedu na neugodnom gostovanju u Bologni.

JUVENTUS: Buffon; Birindelli, Boumsong, Chiellini, Balzaretti; Camoranesi (Bojinov), Paro, Giannichedda (Marchisio), Nedved; Palladino (Marchionni), Trezeguet.
Neiskoristene izmjene: Mirante, Legrottaglie, De Ceglie, Zalayeta.
Trener. Deschamps.

ALBINOLEFFE: Marchetti; Colombo, Dal Canto, Santos; Innocenti, Belinghieri (Previtali), Del Prato, Poloni, Peluso; Bonazzi (Cristiano), Ruopolo (Cellini).
Neiskoristene izmjene: Acerbis, Donadoni, Rabito, Ferrari.
Trener : Mondonico.

Sudija : Damato (Barletta)
Zuti kartoni : 13’ Poloni, 20’ Birindelli, 31’Nedved, 82’ Marchetti.

Obafemi Martins !!!
by Dejo 45 on 04/05/2007 at 10:19pm (UTC)

Cini se da se Juventus sprema u napad!
Poslije mnogo govora o novim napadacima sada je red i na jos jednog a to je bivsi napadac Intera Obafemi Martins.
Kako prenosi TutoSport, cini se da Newcastle zeli prodati Nigerijskog internacionalca za £11 miliona te da je Juve spreman ponuditi novac.
Napomene radi ovo je osmi po redu napadac koji se dovodi u vezu sa Juventusom od zimskog prelaznog roka tako da je ova vijest jos uvijek spekulacija.
U medjuvremeni njemacki mediji prenose kako Frings ozbiljno razmislja o prelasku u Staru Damu.

Izvjestaj : Pescara 0-1 Juventus
by Dejo 45 on 03/31/2007 at 4:30pm (UTC)
Gol Birindellija za +6

Na Adriaticu u Pescari , istoimeni domacin porazen je od Juventusa sa 1:0 i tako su jednom nogom zakoracili ka Seriji C.Zaostaju 9 bodova za mjestom koje ih ostavlja u Seriji A.Utakmica je obilovala zutim kartonima i igralo se vrlo cvrsto.Juventus je 5 zutih kartona.Jedini gol je postigao rezervista Birindelli koji je u 59.minutu zamjenio Zebinu.

PESCARA: Polito; Demartis, Delli Carri, Olivieri, Zoppetti; Antonelli (73' Rigoni), Luci, De Falco, La Vista (81' Martini); Russo (67' Papponetti), Vantaggiato
Neiskoristene zamjene: Tardioli, Gonnella, Moscardi, Felci
Trener: De Rosa

JUVENTUS: Buffon; Zebina (59'Birindelli), Boumsong, Chiellini, Balzaretti; Marchionni (67' Palladino), Zanetti, Paro, Nedved; Del Piero, Zalayeta (83' Marchisio)
Neiskoristene zamjene : Mirante, Legrottaglie, Paro, Bojinov

Zuti kartoni: 33' Zebina, 55' Del Piero, 69' Vantaggiato, 72' Papponetti, 79' Birindelli, 81' Zanetti, 85' Chiellini

Sudija: Girardi (San Donà di Piave)
Pomocnici: Contini e Mauro Bernardoni.
Cetvrti sudija : Zega

Najava : Pescara - Juventus
by Dejo 45 on 03/30/2007 at 9:46pm (UTC)
Juve lovi + 8

Sutra na Adriaticu u Pescari , istoimeni domacin docekuje Juventus u okviru 31 kola.Juve je preskocio 30. kolo zbog obaveze mnogih igraca prema nacionalnom timu tako da ce svoju utakmicu 30. kola sa Napolijem odigrati 10.aprila.Juve bi sutrasnjom pobjedom , i ako do kraja ima jos mnogo , posla Pescaru u nizi rang a dosli bi nadomak povratka u Seriu A.Didier Deshamps nece moci da racuna na Camoranesija koji je lakse povrjednje u utakmici Italija - Skotska u kojoj je asistirao Toniju za drugi pogodak i ucestvovao u akciji za drugi.Trener Juvenutsa je pozvao sljedece igrace : 1 Buffon 2 Birindelli 3 Chiellini 6 Zanetti 8 Giannichedda 9 Bojinov 10 Del Piero 11 Nedved 12 Mirante 14 Balzaretti 15 Marchisio 18 Boumsong 19 Paro 20 Palladino 22 Belardi 25 Zalayeta 27 Zebina
30 Legrottaglie 32 Marchionni 43 Giovinco

Zamjena Trezeguet - Kanoute
by Dejo 45 on 03/28/2007 at 8:17pm (UTC)

Juventus je zainteresovan za napadaca Seville Fredi
Kanoutea.Reprezentativac Malija koji je glavni kandidat za "zlatnu kopacku" ove sezone , najveca je zelja Didiera Deschampsa.France Football prenosi da ce Juve ponuditi svog napadaca Davida Trezegueta za napadaca Seville Kanoutea , nece dopustiti da Trezeguet na kraju sljedece sezone ode bez odstete