Sva prava pridrzana by Dejo
Grygera dolazi u Torino
Juventino on 01/29/2007 at 10:10pm (UTC)
 Ceski internacionalac i, sad vec gotovo bivci, branic Ajaxa, Zdenek Grygera iduci ce se tjedan pridruziti Juventusu. 26-godisnji Ceh ce s Juventusom potpisati cetverogodišnji ugovori potvrdio je njegov agent, prenosi Associated Press. Nikakvi dodatni detalji o transferu, ukljucujuci ni financijsko pitanje Grygerinog novog ugovora, nisu jos priopceni javnosti.
Juventus se vjerojatno nada da ce im Grygera dodatno ucvrstiti obranu, stoce im svakako biti potrebno kako bi ostali na vrhu tablice Serie B i vratili se u prvu talijansku ligu. Grygera je tek prvi u nizu igraca koje Juventus najavljuje za iducu sezonu jer torinski prvoligas planira u Serie A uci s respektabilnom momcadi koja ce odmah u startu konkurirati za naslov prvaka.

Izvjestaj : Spezia - Juventus
Juventino on 01/28/2007 at 12:30am (UTC)
 Danas su na stadionu Alberto Picco u Speziji Juventus i Spezija posljednje kolo u ovoj polusezoni.Na rasporedu je bila utakmica 21.kola Serie B i Juve je dosao do boda kasnim golom Nedveda u sudijskoj nadoknadi. Confalone u 39. minuti koristi neodlucnost obrane stare dame te dovodi Speziu u vodstvo. Domacini su mogli u par navrata i povecati vodstvo, ali je na vratima Juventusa briljirao Buffon.Situacija za Juve postaje još teza kada u 79. minuti ostaju s deset igraca jer je iskljucenje zaradio Giannichedda. I kada je sve izgledali izgubljeno, u 92. minuti Ceh, Pavel Nedved, pogadja za poravnanje i konacnih 1:1.
Ovo je za nas bila veoma teska utakmica i na kraju smo zadovoljni s rezultatom. Spezia je zasluzila vise od boda, veoma su nezgodni domacini. Imaju mali teren i ne daju protivniku puno prostora, izjavio je Nedved nakon utakmice..U ovoj utakmici trener Deschamps nece moci racunati na Tudora, Boumsonga, Chiellinija, Zebinu.

Alex odbio Fergusona
Juventino on 01/24/2007 at 8:21pm (UTC)

Kapetan Juventusa, Alessandro Del Piero, izjavio je da je proslog ljeta odbio ponudu Manchester Uniteda. Del Piero je rekao da ga je kontaktirao Sir Alex Ferguson nudeci mu da predje u Englesku nakon sto je Juventus izbacen u Serie B.Istina je da sam mogao postati crveni djavol. Predstavnici Manchestera su me kontaktirali u kolovozu, ali sam odlucio ostati vjeran Juventusu, izjavio je Del Piero za Sun.Trinaest godina sam u Juventusu i ovdje planiram zavrsiti svoju karijeru. Siguran sam da je Ferguson razumio moju odluku, dodao je kapetan Juventusa.

Edison Cavani na listi zelja Juventusa
Juventino on 01/22/2007 at 6:03pm (UTC)
 Urugvajska U-20 zvijezda Edison Cavani je potvrdio da je njegov san da igra u Italiji.Juventus je blizu dogovora sa Cavanijem koji se poredi sa bivsim Juventusovim napadacem Zlatanom Ibrahimovicem."Moj san je da igram u Italiji", potvrdio je napadac Danubija Cavani , " ali je tesko izabrati izmedju Juventusa , Milana i Intera."Juventusov sportski menadjer Alessio Secco je rekao : "On je veoma poseban igrac i nasi skauti ga prate stalno"

Juventus - Bari 4:2
Juventino on 01/21/2007 at 11:28am (UTC)
 Kapetan Juventusa, Alessandro Del Piero, briljirao je u svome 500-tom nastupu za staru damu. 32-godišnji Del Piero postigao je jedan pogodak te asistirao za još dva u pobjedi svoje momčadi nad Barijem rezultatom 4:2.Obrana Juventusa kapitulirala je nakon samo jedne minute kada Bari pogotkom Vincenze Santoruvou dolazi u vodstvo. U 34. minuti Del Piero asistira za Trezegueta koji poravnava rezultat, a pred sam kraj poluvremena Nedved dovodi Juventus u vodstvo.Na 3:1 povećao je Del Piero u 67. minuti utakmice, kojemu je ovo bio 204. gol od kada je u rujnu 1993. godine debitirao za Juventus. Isti igrač asistirao je Nedvedu, koji se vratio nakon pet utakmica kazne, za visokih 4:1. Pred sam kraj utakmice Carlo Gervasoni pogotkom glavom postavlja konačnih 4:2.
IZVJESATAJ:
Golovi: Santoruvo 1’, Trezeguet 34’, Nedved 45’ 73’, Del Piero 67’, Gervasoni 89’
Zuti kartoni: Camoranesi 17’, Carrus 32’, Rajcic 37’
JUVENTUS: Mirante; Birindelli, Piccolo, Giannichedda, Balzaretti; Camoranesi (Marchionni 59’), Paro, Zanetti (Marchisio 76’), Nedved; Del Piero (Bojinov 81’), Trezeguet
Subs: Belardi, Legrottaglie, De Ceglie, Palladino
Coach: Deschamps
BARI: Gillet; Micolucci, Milani (Gabbiani 71’), Pianu, Esposito (Gervasoni 22’); Scaglia, Bellavista, Rajcic, Di Vicino (Sgrigna 46’), Carrus; Santoruvo

Juventino on 01/19/2007 at 1:45pm (UTC)
 Utakmicom protiv Barija koja se igra ovog vikenda, kapetan Juventusa Alessandro del Piero ubiljezit ce svoj jubilarni 500. nastup u dresu Stare dame.32-godisnji Del Piero igra svoju 14. sezonu u dresu voljenog kluba i jedan je od nekolicine zvijezda koje su odlučile ostati u Juventusu i nakon egzila u Serie B.Bivsi izbornik koji je odveo Italiju do titule svjetskih prvaka, Marcello Lippi istice kako je Del Piero dao veliki doprinos talijanskom nogometu.Del Piero je poseban. – rekao je Lippi.
Samo je nekolicina igraca ubiljezila 500 nastupa u dresu Juventusa, on je uspio za to vrijeme postici cak 203 gola.
Kada pomislite na Juve mislite i na Del Piera. On je jedan od istinskih simbola kluba i talijanskog nogometa, on je vodja, igrac koji posjeduje karakter sto je demonstrirao i na Svjetskom prvenszi rang sto moze biti primjer ostatku momcadi. - nije stedio komplimente Marcello Lippi.